Stworzenie profesjonalnie wyglądającej strony internetowej to proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy wielu osób Nie jest to produkt, który możemy po prostu zdjąć z półki, rozpakować i przekazać. Każda strona wykonywana jest indywidualnie pod wymagania klienta. Jej wykonanie wymaga czasu i odpowiedniej wiedzy.

Proces tworzenia strony możemy podzielić na kilka etapów:

 1. Zebranie informacji od klienta co ma się znaleźć na stronie i opracowanie tzw. makiety strony. To coś w rodzaju prototypu – nie obrobionego jeszcze graficznie – którego zadaniem jest ustalenie elementów jakie mają znaleźć się na przyszłej stronie klienta.

 2. Projektowanie graficzne – na tym etapie grafik dobiera motywy i fotografie, które skutecznie odzwierciedlają daną branżę, tworzy układ strony biorąc pod uwagę czytelność przekazu i skuteczną nawigację. Grafik zmaga się również z indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami klienta, które ciężko czasami wdrożyć – mając na uwadze nowoczesny i spójny przekaz.

 3. Prace programistyczne
  W momencie zaakceptowania grafiki przez klienta, projekt trafia do programisty. Następuje cięcie grafiki  i tworzenie unikalnego kodu, który sprawia, że strona wyświetla się poprawnie na wszystkich przeglądarkach i w różnych rozdzielczościach. Programowane są również moduły, które spełniają na stronie odpowiednie funkcje np.: galeria, newsletter, mapa dojazdu. Standardowo wdrażany jest również system CMS czyli tzw. system zarządzania treścią strony, dzięki któremu klient może sobie samodzielnie, w prosty sposób zmieniać na stronie treści.
 4. Testowanie, nanoszenie poprawek, dodawanie treści
  Na tym etapie wysyłamy do klienta linka do tworzonej strony www i prezentujemy swoje dzieło. Testowane jest poprawne wyświetlanie strony na różnych przeglądarkach, dopracowywana responsywność – czyli odpowiednie skalowanie strony do rozdzielczości urządzeń mobilnych. Klient z reguły przysyła teksty, które sam tworzy – my zwracamy uwagę jakich fraz powinien używać aby strona się lepiej pozycjonowała w wyszukiwarkach.

 5. Optymalizacja strony pod katem poprawnego wyszukiwania w sieci.
  Wyszukiwarka Google to obecnie najbardziej popularne, ogólnodostępne narzędzie, które pozwala na łatwe i szybkie porównanie wszelkich produktów i usług. Warto więc zadbać, aby strona była widoczna w wynikach wyszukiwania w pierwszej dziesiątce. Na tym etapie optymalizacji podlega kod strony – dopisywane są tzw. frazy kluczowe, do wyszukiwania.

 6. Zainstalowanie strony na serwerze – gdy wszystkie wcześniejsze etapy są dopracowane – pliki strony zostają przeniesione na serwer i przekierowane na konkretną domenę. Jeśli na stronie znajduje się formularz kontaktowy – trzeba skonfugurować pocztę w ten sposób aby zapytania z www wędrowały wprost do naszej skrzynki.

 7. Szkolenie z obsługi systemu CMS i odpowiadanie na zapytania klienta.
  Instalacja strony na serwerze to oczywiście jeszcze nie koniec. Klient z reguły ma mnóstwo pytań dotyczących swojego nabytku, trzeba go przeszklić z obsługi systemu CMS, aby swobodnie sam potrafił wprowadzać nowe treści na stronę

Strony internetowe to tak naprawdę wirtualne dzieło, które ktoś projektuje, wkłada w to swoje serce i umiejętności. Osoby, które odwiedzają Twoją stronę są jednak jak najbardziej rzeczywiści – to najprawdopodobniej potencjalny klient, który oceniając Twój wizerunek w sieci albo dokona zakupu u ciebie,  albo pójdzie do konkurencji.

 

Kącik informacyjno - literacki

27-05-2016

Nasza nowa strona czyli podsumowanie pewnego etapu

Jak to mówią, szewc w dziurawych butach chodzi :) W dniu dzisiejszym, po wielu miesiącach, udało nam się wreszcie uruchomić naszą nową stronę. Oczywiście z powodu chronicznego braku czasu strona nie jest do końca jeszcze  dopieszczona, ale zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ już sami klienci...

Kategoria: aktualnosci

27-05-2016

Etapy tworzenia profesjonalnej strony internetowej

Stworzenie profesjonalnie wyglądającej strony internetowej to proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy wielu osób Nie jest to produkt, który możemy po prostu zdjąć z półki, rozpakować i przekazać. Każda strona wykonywana jest indywidualnie pod wymagania klienta. Jej wykonanie wymaga czasu i o...

Kategoria: aktualnosci

26-05-2016

Już wkrótce do pobrania moduły dla Joomla!

W ostatnim czasie działalność naszej firmy została rozszerzona o projektowanie i dostarczanie dedykowanych modułów i komponentów dla społeczności Joomla! Aktualnie na ukończeniu są prace związane z modułem dla Google Maps oraz modułem Formularzy. Oba moduły pozwolą na szybką implementację dwóch, ...

Kategoria: aktualnosci

10-05-2016

Co to jest pozycjonowanie strony interentowej?

Pozycjonowanie to działania, których efektem jest uzyskanie w wyszukiwarce Google wysokich pozycji dla słowa lub frazy, związanej z profilem Państwa działalności i rodzajem sprzedawanych towarów i usług. Po co pozycjonuje się strony? Wyszukiwarka Google to obecnie...

Kategoria: aktualnosci

Kontakt

tel. 792 152 242

mail: biuro@exentis.pl

Dane adresowe

Exentis - Agencja Interaktywna

ul. Olszewskiego 6

25-663 Kielce

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości
zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej...

Message Us